Elektrostrojarska obrtnička škola    I    Selska cesta 83, Zagreb, HR    I   Tel: 01 3695 080; Fax: 01 3026 165.   I     E-mail: info@esos.hr 

Home Nalazite se na: Programi EUEnergetska učinkovitost-KNX model8. Zagrebački energetski tjedan 8.-13.5.'17.
8. Zagrebački energetski tjedan 8.-13.5.'17.
Četvrtak, 18 Svibanj 2017 06:46
Svijet se danas suočava s velikim problemima klimatskih promjena i globalnog  zagrijavanja. Racionalno korištenje energije, primjena zelenih tehnologija i obnovljivih izvora energije važni su čimbenici u poboljšanju stanja na nacionalnoj  i lokalnoj razini. Zagrebački energetski tjedan pruža priliku svojim brojnim aktivnostima podizanje ekološke svijesti kod svih sudionika.
 
 

Naša škola je već nekoliko godina partner Gradu Zagrebu i sudionik Zagrebačkog  energetskog  tjedna. U ponedjeljak  (08. svibnja  2017.) u Kabinetu obnovljivih  izvora energije i modernih tehnologija u el. instalacijama u vremenu od 09,00 do  12,00 sati održana je prezentacija na temu "Korištenje energije vjetra malim  vjetroelektranama" i predavanje
 
"Energetska učinkovitost - KNX model" učenicima III. razreda Graditeljske tehničke škole Zagreb. 
Predavanje je održao Damir Čolig, inž.el.teh. u prisutnosti profesorice GTŠ-a  Zagreb, Marine Zvornik. Također, istog  dana od 09,00 do 13,30 sati učenici I-i razreda naše škole nazočili su stručnom skupu "Mi imamo rješenja: vizije novih  generacija za zeleni razvoj" u Starogradskoj vijećnici, Zagreb, Ćirilometodska  5  u pratnji inženjera Želimira  Begovića. 
 
U utorak (09. svibnja 2017.)  inženjeri Damir Čolig i Siniša Mikulić su u 19,00  sati u palači Dverce, Zagreb, Katarinin trg 6  bili na prijemu kod gradonačelnika Milana Bandića u povodu Zagrebačkog energetskog tjedna. 
 
U srijedu (10. svibnja 2017.) učenicima I-i razreda održan je sat na temu "Klima i energija". 
 
U petak (12. svibnja  2017.) ekipa HTV-a sa gospodinom Mladenom Iličkovićem povodom 5. godišnjice rada Kabineta obnovljivih izvora energije i modernih tehnologija u el. instalacijama snimila je reportažu o radu za potrebe emisije "Eko zona" koja ide srijedom.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Ažurirano Četvrtak, 18 Svibanj 2017 07:10
 

UPISI 2019./2020. – „DOĐITE U SELSKU“